Pedicure

Pedicure polega na opracowaniu skóry stóp i paznokci za pomocą frezarki (bez usuwania zmian patologicznych w obrębie stóp). Zabieg rozpoczyna się od kąpieli stóp w solach zmiękczających. Następnie kosmetyczka usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, skraca i kształtuje paznokcie, zmiękcza skórki specjalnym żelem, następnie je usuwa. Kolejnym krokiem jest peeling stóp. Na oczyszczoną skórę wmasowuje się krem, który wygładza i nawilża stopy, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu potu i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości.

 

Pedicure można wzbogacić o zabieg parafinowy stóp.

 

Nasz salon jest wyposażony w nowoczesny Autoklaw klasy B to najwyższa grupa tego typu urządzeń.

Dodatkowo narzędzia takie jak cążki, kopytka, obcinaczki są pakowane w sterylne pakiety i rozpakowywane dopiero przy kliencie.

 

 

Wizyta w naszym salonie to gwarancja najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

PRZECIWWSKAZANIA:

  • drożdżyca,

  • grzybice,

  • stany zapalne, ropne i alergiczne,

  • świeże blizny,

  • nietypowość płytki paznokciowej,

  • pęknięcia naskórka między palcami,

  • niezagojone rany,

  • brodawki.

 

 

 

Zabieg parafinowy na dłonie i stopy  
 

 

 

 

Parafina jest węglowodorem nienasyconym, uzyskiwanym podczas destylacji ropy naftowej. Dzięki dużej zawartości naturalnych substancji natłuszczających, rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa i pojędrnia skórę choć sama nie ma właściwości nawilżających, zatrzymuje wilgoć w skórze tworząc filtr ochronny. Parafina powoduje rozszerzenie się porów skóry, dzięki czemu np. kremy, maski lepiej się wchłaniają. Ciepłe okłady ogrzewają skórę, co poprawia krążenie, a nawet przynosi ulgę przy bólach reumatycznych. Parafina jest doskonałym ratunkiem dla przesuszonej, poszarzałej i zwiotczałej skóry. Dodatkowo, jeśli parafina jest zapachowa, mamy efekt aromaterapeutyczny. Po zabiegu skóra rąk / stóp jest odżywiona, gładka, miękka, nawilżona i delikatna.

 

 

PRZECIWWSKAZANIA:
- egzema,
- grzybica,
- choroby skóry i paznokci,
- alergia na parafinę i pochodne parafiny.

WSKAZANIA:

- przebarwienia pigmentacyjne,
- utrata elastyczności,
- zły stan paznokci,
- szorstkie i przesuszone dłonie / stopy,
- zapracowane i zmęczone dłonie / stopy,
- nieestetyczny wygląd dłoni / stóp.